کتاب ورطه

Out
کد کتاب : 33229
مترجم :
شابک : 978-6226528641
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 629
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1997
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 2 بهمن

نامزد جایزه Naoki سال 1997

نامزد جایزه ادگار سال 2004

معرفی کتاب ورطه اثر ناتسوئو کرینو

این رمان جایزه ی نویسندگان اسرارآمیز ژاپن را از آن نویسنده کرده و ماجرای قتلی خانگی و بی رحمانه را به تصویر می کشد که ریشه در فشارها و تعصبات اجتماع دارد. باورهایی که به ظهور خشونت هایی پنهان به ویژه در وجود زنان که اغلب نسبت به مردان در جایگاه پایین تری در نظر گرفته می شوند و بروز آن به اشکال گوناگونی که یکی از خشونت آمیزترین آن ها قتل است، منجر می شود.
ورطه ماجرای زنی جوان و شاغل را به تصویر می کشد که با برنامه ریزی و نقشه ای حساب شده همسر خود را به قتل می رساند و جسدش را معدوم می سازد. اما این قتل تنها لایه ای سطحی است از حقیقت پنهان در دل جامعه ژاپن و نمودی است از واقعیتی که می تواند درباره همه ی انسان ها صدق کند، اینکه اگر افراد در شرایطی خاص قرار بگیرند هرکاری از آن ها برمی آید!
اثر رمزآلود و قابل تحسین پیش رو از دل جامعه بیرون می آید و شخصیت های اصلی آن چهار زن هستند که هرکدام سمبل و نماینده ای از جامعه ی زنان ژاپن اند.

کتاب ورطه

ناتسوئو کرینو
ناتسوئو کرینو (Natsuo Kirino‎؛ زادهٔ ۷ اکتبر ۱۹۵۱) رمان‌نویس، و نویسنده اهل ژاپن است. ناتسوئو همچنین برندهٔ جوایزی همچون جایزه نائوکی شده‌است. مشهورترین آثار وی عبارت هستند از کتاب‌های «خارج» و «دنیای واقعی».کرینو فرزند میانی سه فرزند است. او دو برادر دارد، یکی شش سال بزرگتر و دیگری پنج سال کوچکتر. پدرش معمار بود. کرینو در شهرهای مختلف زندگی کرده است، از جمله محل اقامت فعلی خود، توکیو. کرینو در سال 1975 ازدواج کرد و در سال 1981 صاحب یک فرزند دختر شد.