کتاب فوت و فن های تربیت جنسی کودک و نوجوان

Child and adolescent sex education tricks
تکنیک های کاربردی آموزش خودمراقبتی به کودکان برای پیشگیری از خطرهای اجتماعی و سوء استفاده جنسی
کد کتاب : 24411
شابک : ‏‫‬‭978-6002742919
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 213
سال انتشار شمسی : 1399
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 2 بهمن

معرفی کتاب فوت و فن های تربیت جنسی کودک و نوجوان اثر هاجر سجاد

"فوت و فن های تربیت جنسی کودک و نوجوان" یک اثر کاربردی نوشته ی "هاجر سجاد" است که می تواند راهنمای بسیار مفیدی برای والدین و آموزگاران باشد. یکی از مواردی که باید در کنار توجه به سلامتی کودک به آن توجه شود، آموزش خودمراقبتی و تربیت صحیح جنسی اوست. ذهن کنجکاو کودک، هیچ حد و مرزی نمی شناسد و مدام تمایل دارد چیزهای جدید کشف کند. اما به منظور تضمین سلامت روحی فرزند، آشنایی با این مسائل باید از بستر صحیحی صورت پذیرد. محافظت از فرزند به معنی این نیست که والد باید همیشه در کنار او باشد و اصولا چنین امری امکان پذیر نبوده و استقلال روحی کودک را خدشه دار می کند. اما چطور می توانیم فرزندانمان را با خاطری آسوده در موقعیت های مختلف تنها بگذاریم؟ پاسخ این سوال را در کتاب "فوت و فن های تربیت جنسی کودک و نوجوان" بیابید.
"هاجر سجاد"، با تحقیق و مطالعه در این حیطه ی حساس و و در نظر گرفتن چهارچوب های اجتماعی زندگی ایرانی و همچنین تجربیات خود به عنوان یک مادر، کتابی را پیش روی خوانندگان گذاشته که از هر نظر می توانند به آن اتکا کنند. در "فوت و فن های تربیت جنسی کودک و نوجوان" مفاهیمی همچون دفاع در برابر سوءاستفاده ها، آموزش مفهوم آشنا و غریبه، تربیت جنسی در موقعیت های مکانی و زمانی متنوع نظیر دستشویی، حمام، وقت خواب، هنگام تعویض البسه و ...، پاسخ به سوالات رایج کودکان درباره ی ازدواج و نحوه ی به دنیا آمدن، بلوغ و تغییرات فیزیکی و روحی وابسته به آن، تولیدمثل و باورهای نادرست جنسی به خواننده ارائه می شود. همچنین ترانه های کودکانه ای نیز در نظر گرفته شده تا مفاهیم آموخته شده بهتر در ذهن کودک بنشیند.

کتاب فوت و فن های تربیت جنسی کودک و نوجوان

دسته بندی های کتاب فوت و فن های تربیت جنسی کودک و نوجوان
قسمت هایی از کتاب فوت و فن های تربیت جنسی کودک و نوجوان (لذت متن)
کودک از خردسالی، به خصوص از وقتی شروع به حرف زدن می کند، درباره همه چیز و همه کس کنجکاو است و از پدر و مادرش سوال می کند. وقتی کودک درباره مسائل جنسی و جنسیتی می پرسد، پدر و مادر معمولا دست و پایشان را گم می کنند. مطمئن باشید منظور کودک روابط جنسی زن و مرد و آمیزش نیست! او فقط هرچیزی را که به ذهنش می رسد مطرح می کند. کودک دیر یا زود متوجه بی میلی شما به پاسخ گویی و اضطراب و نگرانی تان می شود و کم کم می فهمد که شما قادر نیستید به سوالاتش پاسخ دهید. در نتیجه به دنبال منابع دیگری برای پاسخ سوالاتش می گردد. این منابع یا همسالانش هستند یا هر منبع آگاه دیگری که پاسخ سوالاتش را بداند! پدر و مادر آگاه بهترین کسانی هستند که از عهده این وظیفه مهم برمی آیند. زیرا آن ها عقاید و ارزش های خانوادگی را می سنجند و گام به گام، خلاصه و در چارچوب مناسب وهنجارهای خانوادگی، به دور از افراط و تفریط و متناسب با سن کودک آموزش می دهند. برخی از خانواده ها ترجیح می دهند فرزندانشان را از مسائلی که سبب حساسیت و کنجکاوی می شود دور نگه دارند! این کار با توجه به وجود تلویزیون، اینترنت، ماهواره و و ورود به مدرسه و جامعه بسیار سخت است. دور نگه داشتن کودک تا وقتی که او به مهد کودک و مدرسه نرفته راحت به نظر می رسد؛ اما با ورود کودک به اجتماع و مدرسه در مقابل حجم زیادی از اطلاعات و سوالات قرار می گیرد و چون تا به حال با پدر و مادر و خانواده اش در این زمینه گفت و گویی نداشته، گمان می کند که آن ها نمی دانند یا نمی توانند به سوالاتش پاسخ دهند. در نتیجه دست به دامان دوستان و همسالان و رفقای جدیدش می شود.