کتاب خون و نفت

Blood and Oil
کد کتاب : 36742
مترجم :
شابک : 978-6226652780
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 400
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2020
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 6 بهمن

معرفی کتاب خون و نفت اثر بردلی هوپ

«مرکز مطالعات و امور رسانۀ قحطانی حکم اتاق فرمان مأموریت های مخفی را داشت. مأموران امنیتی ای که قرار بود این عملیات را به انجام برسانند به گروه مداخلۀ سریع سعودی معروف بودند. فرماندهشان مأمور امنیتی و مأمور سابق اطلاعات کشور بود که خاشقچی از زمان لندن می شناختش ماهر مطرب که همان چند ماه قبل در تور چندهفته ای سفر محمد به امریکا در عکس ها کنارش حضور داشت. ماهر گروهی از مأموران امنیتی و کلنل صلاح محمد الطبیقی را با خود برد. طبیقی پزشکی بود که در وزارت کشور کار می کرد و همچنین مدیریت شورای علمی پزشکی قانونی ریاض را بر عهده داشت. حضور طبیقی نشانگر این موضوع است که قتل خاشقچی از همان ابتدا در دستور کار قرار داشت. مطابق با اطلاعات شنود دولت ترکیه از داخل بنای کنسولگری، او حین آنکه بااضطراب انتظار خاشقچی را می کشید برای افراد توضیح می داد که چطور حین گوش دادن به موسیقی و نوشیدن قهوه اجساد را کالبدشکافی می کند...»
کتاب جنجالی «خون و نفت» از رازهای پیچیده ترین خاندان سلطنتی جهان پرده برمی دارد و چگونگی ظهور چهره ای مرموز و بی رحم به نام محمد بن سلمان (MBS) را به تصویر می کشد. با قدرت گرفتن روزافزون بن سلمان و جاه طلبی های بی پایان او، چه آینده ای در انتظار عربستان، منطقه و جهان خواهد بود؟
نویسندگان این کتاب دو روزنامه نگار نامدار و افشاگرند که دریافت جایزۀ وال استریت ژورنال را در کارنامه دارند.

کتاب خون و نفت

بردلی هوپ
بردلی هوپ در چهار سال گذشته در وال استریت ژورنال کار کرده است، و امور مالی و استفاده از شهرهای نیویورک و لندن را پوشش می دهد. پیش از آن، وی شش سال به عنوان خبرنگار در خاورمیانه به سر برد، و در آنجا به گزارش خبرهای خیزش های بهار عربی از قاهره، طرابلس، تونس و بیروت پرداخت.