کتاب پسر سرپرست یتیم خانه

The Orphan Master's Son
کد کتاب : 277
مترجم :
شابک : 978-600-182-250-6
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 671
سال انتشار شمسی : 1396
سال انتشار میلادی : 2012
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 2 بهمن

برنده ی جایزه ی پولیتزر سال 2013

معرفی کتاب پسر سرپرست یتیم خانه اثر آدام جانسون

پاک جون دو، فرزند مادری گمشده[خواننده ای که پس از ربوده شدن به پیونگ یانگ برده شد]و پدری پرنفوذ و صاحب یک اردوگاه کار برای یتیمان است. او در این اردوگاه، با انتخاب این که کدام یتیم می تواند اول غذا بخورد و یا این که کدام یک مجبور به کار است، برای اولین بار طعم قدرت را می چشد. جان دو که با وفاداری و هوشیاری اش شناخته می شود، مورد توجه مقامات ارشد دولتی قرار گرفته و پس از پیشرفت در سلسله مراتب قدرت، پا به مسیری می گذارد که بازگشتی ندارد. جون دو که خود را «شهروند محقر بزرگترین ملت دنیا» می داند، تبدیل به آدم ربایی حرفه ای می شود که مجبور است برای زنده ماندن، دستورات مداما متغیر، خشونت های بی مورد و خواسته های عجیب و غریب مقامات ارشد کره ای را عملی کند. او که سخت ترین و مخوف ترین شرایط و وضعیت ها را تحمل کرده است، برای نجات بازیگر افسانه ای و معشوقه ی خود، سان مون، به مخالفت و مبارزه با کیم جونگ ایل، رهبر وقت کره ی شمالی، برمی خیزد.

کتاب پسر سرپرست یتیم خانه

آدام جانسون
آدام جانسون، زاده ی ۱۲ ژوئیه ی ۱۹۶۷ در داکوتای جنوبی آمریکا، نویسنده ی رمان و داستان های کوتاه و برنده ی جایزه های ادبی مختلف است.آدام، مدرک کارشناسی اش در رشته ی روزنامه نگاری را در سال 1992 از دانشگاه دولتی آریزونا دریافت کرد و دکترای زبان انگلیسی اش را در سال 2000 از دانشگاه فوریدا گرفت. او در حال حاضر، استادیار نویسندگی خلاق در دانشگاه استنفورد است.
نکوداشت های کتاب پسر سرپرست یتیم خانه
An exquisitely crafted novel.
کتابی بسیار خوش ساخت.
Pulitzer Prize citation

The single best work of fiction published in 2012.
بهترین اثر داستانی منتشر شده در سال 2012.
Wall Street Journal Wall Street Journal

Stunning and evocative.
خیره کننده و برانگیزاننده.
Pittsburgh Post-Gazette

قسمت هایی از کتاب پسر سرپرست یتیم خانه (لذت متن)
اما آدم ها کارهایی را برای ادامه ی بقا انجام می دهند و پس از این که از خطر جان به در بردند، نمی توانند با کارهایی که انجام داده اند، زندگی کنند.

برای زنده نگه داشتن کسی، او را درون خود قرار می دهی، شکل صورتش را روی قلبت می گذاری. سپس، هر جا هم که باشی، او همیشه با تو خواهد بود چرا که بخشی از توست.

یتیم ها تنها کسانی هستند که می توانند پدرشان را انتخاب کنند و آن ها را دو برابر دوست دارند.