کتاب شهربانو

Shabanu: Daughter of the Wind
کد کتاب : 311
مترجم :
شابک : 978-964-5571-70-0
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 249
سال انتشار شمسی : 1388
سال انتشار میلادی : 1989
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : ---

نشان افتخار نیوبری سال 1990

معرفی کتاب شهربانو اثر سوزان فیشر استیپلز

این رمان درخشان با بهره گیری از زمان حال و کلام رمان شهربانو، شخصیت اصلی داستان، مخاطب را با سرعتی شگفت انگیز به دنیا و ذهن یک دختر شجاع و باهوش پاکستانی می برد. زندگی برای رمان شهربانوی جوان و بااراده، هم تلخ است و هم شیرین. او که دومین دختر خانواده ای بدون پسر است، در بیابان طوفانی چولستان زندگی می کند و از آزادی های بیشتری نسبت به دختران هم سن و سال خود برخوردار است. اما زمانی که ملاقاتی تراژیک با زمین داری ثروتمند و پرقدرت، برنامه های ازدواج خواهر بزرگترش را خراب می کند، از رمان شهربانو خواسته می شود تا تصمیمی اتخاذ کند که تمام آمال و آرزوهای او را قربانی خواهد کرد. رمان شهربانو مجبور است تا مهم ترین و سرنوشت سازترین تصمیم زندگی اش را بگیرد. آیا باید کاری را انجام دهد که موجب حفظ آبروی خانوده اش تلقی می شود یا به خواسته و حرف دل خودش گوش بدهد؟

کتاب شهربانو

سوزان فیشر استیپلز
سوزان فیشراستیپلز، در 27 آگوست 1945 در فیلادلفیا به دنیا آمد. او در نزدیک دریاچه ای در شمال شرقی پنسیلوانیا رشد نمود. سوزان از نوجوانی دوست داشت که نویسنده شود. وقتی که کودکی چهار ساله بود، نوشتن کلماتی را یاد گرفت. او به هر چیزی که به نوعی به نوشتن مربوط بود، عشق می ورزید. در نوجوانی تلاش کرد تا بنویسد و شعر بسراید اما علاقه ی اصلی او به خواندن و نوشتن داستان بود. سوزان فیشر، مدرک لیسانس خود را در رشته ی علوم سیاسی و ادبیات انگلیسی در سال 1967 دریافت نمود.سوزان بعد از این که از دانشکده ی کدر...
نکوداشت های کتاب شهربانو
Remarkable.
شایان توجه.
Boston Globe Boston Globe

A wonderfully wrought book.
کتابی با ساختار شگفت انگیز.
Kirkus Reviews Kirkus Reviews

A touching and powerful story.
داستانی اثرگذار و قدرتمند.
New York Times New York Times

قسمت هایی از کتاب شهربانو (لذت متن)
بخشی از خودت را پنهان نگه دار. می توانی در عشق و تحسین غرقش کنی و دوشادوش او کار کنی... اما رازش اینجاست که درونی ترین زیبایی ات را، اسرار روحت را در قلبت محفوظ نگه داری تا همیشه برای آن، مجبور شود که به سمتت بیاید.

هر اتفاقی هم که بیفتد، تو خودت را داری. این، بااهمیت است. و تا زمانی که خودت را داری، انتخابی وجود خواهد داشت.

پولان و من میان بته های خار با احتیاط قدم بر می داریم و پیش می رویم. هر یک کوزه ای سفالی را که تا نیمه از آب پر است با تعادل روی سرمان حمل می کنیم. این، همه ی آبی است که توانستیم از توبا یا تنها آبگیری که محل اصلی و ذخیره آب ماست، بیرون بکشیم.