کتاب آمریکایی که من کشف کردم

My Discovery of America
کد کتاب : 36608
مترجم :
شابک : ‏‫‬‭978-6009613618
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 186
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1925
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب آمریکایی که من کشف کردم اثر ولادیمیر مایاکوفسکی

سفرنامه ولادیمیر مایاکوفسکی، در سال 1363 برای اولین و آخرین بار توسط نشر نقره به زبان فارسی چاپخش شد و اینک نایاب است. وازریک درساهاکیان کتاب را از زبان ارمنی به فارسی برگردانده و بخش هایی از آن اولین بار در سال 1358 در جنگ نوین به همراه طرح هایی از احمد سخاورز شده است.

کتاب آمریکایی که من کشف کردم

ولادیمیر مایاکوفسکی
ولادیمیر ولادیمیروویچ مایاکوفسکی (به روسی: Влади́мир Влади́мирович Маяко́вский) (زادهٔ ۱۹ ژوئیه ۱۸۹۳ - درگذشتهٔ ۱۴ آوریل ۱۹۳۰) شاعر و درام‌نویس فوتوریست (آینده‌گرای) انقلابیِ روسی بود. تئاتر او به تئاتر انقلاب شهرت داشت.از ولادیمیر مایاکوفسکی به‌عنوان یکی از نوابغ هنر شوروی یاد می‌شود.او در آستانهٔ سی و هفت سالگی با شلیک گلوله به زندگی خود خاتمه داد.
قسمت هایی از کتاب آمریکایی که من کشف کردم (لذت متن)
"باید به دانش طنز مسلح شد. من یقین دارم که در آینده طنز را نیز چون حساب و هندسه به یکسان در مدرسه ها خواهند آموخت. روزی خواهد رسید که بی تردید "مدرسه عالی خنده" تاسیس خواهد شد. " "کار اصلی من ناسزاگویی است، و استهزای آنچه که به نظر من نادرست است، و باید بر ضد ان بپا خاست. " "معمولا نویسنده ها به خارج می روند تا حیران شوند، اما من می روم تا حیران کنم." "سال 1925...عازم سفر دور دنیا می شوم...نتیجۀ این مسافرت کتابی بود با نثر روزنامه یی به نام «آمریکایی که من کشف کردم»." "ممکن است ایالات متحده به آخرین حامی مسلح تقدیر تلخ بورژوازی تبدیل شود. آن وقت، تاریخ خواهد توانست رمان خوبی به سبک "ولز" بنویسد: «جنگ دو دنیا»."