کتاب روانپویشی فشرده کوتاه مدت

Co-Creating Change
کد کتاب : 16724
مترجم :

شابک : 978-0050650936
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 280
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 2013
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 11 بهمن

دفاع ها به روایت فردریکسون
Co-Creating Change
کد کتاب : 16723
مترجم :
شابک : 978-0050650943
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 202
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 2013
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب دفاع ها به روایت فردریکسون اثر جان فردریکسون

بیماران برای کنترل عواطف خود از دفاع ها استفاده می کنند و این منجر به بروز مشکلات کنونی شان می‎شود. دفاع ها، به صورت خودکار و ناخودآگاه، جنبه هایی از واقعیت و عواطف را که باعث تشویش و نگرانی می‎شوند، از خود (ایگو) دور می کنند.
دفاع ها مانع از مشاهده ی کامل و دقیق واقعیت می‎شوند؛ بنابراین، ما قادر نخواهیم بود عکس‎العمل های مناسبی داشته باشیم. به این ترتیب، در رسیدن به اهدافمان شکست می خوریم و احساس منفی بیش‎تری را تجربه می کنیم.
در مقابل، مکانیسم های مقابله ای روش های هشیارانه ای هستند که به تناسب، برای حل کردن مشکل خارجی از آن‎ها استفاده می کنیم. آن‎ها موجب کاهش احساس‎های منفی می‎شوند و به ما کمک می کنند تا اقدامی انجام دهیم و درنهایت مشکل را برطرف یا مدیریت کنیم.
دفاع ها از طریق تغییر نگرش یا درک ما در مورد واقعیت، حالت احساسی ما را تغییر می دهند، اما تغییری در خود واقعیت ایجاد نمی‎کنند. دفاع ها، درک ما را از واقعیت منحرف می کنند و باعث بروز رفتار و منش آسیب زا می شوند.

کتاب دفاع ها به روایت فردریکسون


ویژگی های کتاب دفاع ها به روایت فردریکسون

برنده جایزه انجمن پزشکی انگلیس سال 2014

جان فردریکسون
جان فردریکسون نویسنده Co-Creating Change است (مه 2013)، اولین راهنمای رواندرمانی پویا فشرده کوتاه مدت که هم تئوری تلفیقی از تعارض و هم روش ارزیابی لحظه به لحظه برای هدایت مداخلات درمانی دارد.
دسته بندی های کتاب دفاع ها به روایت فردریکسون