کتاب سبکی تحمل ناپذیر هستی

The Unbearable Lightness of Being
کد کتاب : 33220
مترجم :
شابک : 978-6226528207
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 328
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1984
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 5 بهمن

برنده جایزه کتاب لس آنجلس تایمز سال 1984

معرفی کتاب سبکی تحمل ناپذیر هستی اثر میلان کوندرا

کتاب حاضر که سرشار از مفاهیم فلسفی است به شرح زندگی هنرمندان و روشنفکران چکسلواکی بعد از حمله شوروی به این کشور می پردازد. این اثر که در نهایت تصویری جذاب و عمیق از هستی انسان به نمایش می گذارد، ماجرای پزشکی از کار برکنار شده به دلیل اعتقادات ضد کمونیستی اش را به تصویر می کشد که همسری به نام ترزا دارد و با این حال با زنی دیگر که در حقیقت معشوقه او به حساب می اید، یعنی سابینا، در ارتباط است، که او نیز معشوقی دیگر دارد!
میلان کوندرا در نوشته خود، دغدغه ی شخصیت های داستانش را پیرامون مرگ و زندگی به تصویر می کشد و از ناتوانی و آشفته حالی بشر در مقابل هستی حکایت می کند.
این کتاب که معروف ترین اثر نویسنده به حساب می آید خواننده را با سوالاتی عمیق مواجه می سازد و او را به تفکر وا می دارد.

کتاب سبکی تحمل ناپذیر هستی

میلان کوندرا
میلان کوندرا، زاده ی ۱ آوریل ۱۹۲۹ در برنو، چکسلواکی، نویسنده ی اهل چک است که از سال ۱۹۷۵ به فرانسه تبعید شد و نهایتا در سال ۱۹۸۱ به تابعیت فرانسه درآمد. او خود را نویسنده ای فرانسوی می داند و مصر است که آثارش باید چه در کتاب فروشی ها و چه در دسته بندی ادبی جزو ادبیات فرانسه محسوب شود. بهترین اثر کوندرا، بار هستی است. قبل از انقلاب مخملی ۱۹۸۹، حکومت کمونیستی کتاب های وی را در چک ممنوع کرده بود. او ترجیح می دهد به دور از هیاهوی شهرت زندگی کند و کمتر با رسانه ها گفت وگو می کند. میلان کوندرا تاکن...