کتاب جادوگر شهر از

The Wonderful Wizard of Oz
کتاب اول
کد کتاب : 12925
مترجم :
شابک : 9782000643012
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 240
سال انتشار شمسی : 1396
سال انتشار میلادی : 1900
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1

جادوگر سرزمین از
The Wonderful Wizard of Oz
دنیای شگفت انگیز از 1
کد کتاب : 37027
مترجم :
شابک : 978-6000805029
قطع : جیبی
تعداد صفحه : 256
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1900
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1

جادوگر شهر زمرد
The Wonderful Wizard of Oz
کد کتاب : 26473
مترجم :
شابک : 978-6001216565
قطع : پالتویی
تعداد صفحه : 196
سال انتشار شمسی : 1394
سال انتشار میلادی : 1900
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 7

معرفی کتاب جادوگر شهر از اثر فرانک ال باوم

کتاب "جادوگر شهر از" ، سفری به سرزمین دیدنی" از" است که جادوگری شگفت انگیز دارد . این داستان کلاسیک آمریکایی از "فرانک ال باوم" بیش از یک قرن خوانندگان را مسحور کرده است . هنگامی که دوروتی و سگ کوچک او ، توتو در طوفان گرفتار می شوند ، ناگهان همراه با مزرعه محل زندگیشان در کانزاس به شهر "از" منتقل می شوند ،سرزمینی افسانه ای که آدم کوتوله ها در آن زندگی می کند ، میمون ها پرواز می کنند و جادوگران شرور بر آن حکومت می کنند. در حالی که از بازگشت به خانه ناامید شده اند و جادوگر شرور غرب ،در مسیرشان قرار دارد ،دوروتی و توتو ، همراه با دوستان جدیدشان "تین جنگلبان" ،مترسک و شیر ترسو ، جستجوی خارق العاده ای را در امتداد جاده آجر-زرد شروع می کنند . آن ها امیدوارند که با جادوگر افسانه ای و قدرتمند "از" آشنا شوند ،زیرا او کسی است که ممکن است به تنهایی قدرت تحقق هر آرزوی آن ها را داشته باشد . داستانی که خوانندگان از هر رده سنی عاشق آن می شوند و همچنان ، به همان اندازه که صد سال پیش فریبنده بود ،زیبا است.

کتاب جادوگر شهر از

فرانک ال باوم
فرانک ال باوم در سال 1856 در نیویورک به دنیا آمد و هفت برادر و خواهر داشت.باوم تا سن دوازده سالگی به صورت خصوصی در خانه درس میخواند و در سال 1869 دو سال را در یک آکادمی نظامی گذراند. باوم پس ازفعالیت در مشاغل مختلف از جمله روزنامه نگاری و بازیگری ، نخستین رمان خود "غاز" را در سال 1897 نوشت. وی در ادامه به نویسندگی بیش از شصت کتاب پرداخت، که از این جمله ، معروف ترین رمانش با عنوان "جادوگر شهر از" بود. وی ازدواج کرد که حاصل آن چهار فرزند بود و در سال 1919 درگذشت.
نکوداشت های کتاب جادوگر شهر از
L. Frank Baum's The Wonderful Wizard of Oz "occupies a unique position in the cultural fabric of this country."
جادوگر شهر از ، اثر فرانک باوم جایگاه منحصر به فردی در بافت فرهنگی این کشور دارد.
Mark Evan Swartz

قسمت هایی از کتاب جادوگر شهر از (لذت متن)
زن عمو «امیلی» داد و بیداد راه انداخت که: «زود باش دوروتی. بدو برو توی زیر زمین!» اما دوروتی بیخیال و خونسرد دنبال سگ کوچکش «توتو» می دوید تا او را بگیرد. سگ از لای دستهایش بیرون پرید، و پشت تختخواب قایم شد. زن عمو امیلی دریچه زیرزمینی را در کف اتاق باز کرد و با نردبان توی زیر زمین تنگ و تاریک رفت. سرانجام دوروتی مگ را گرفت و خواست از دریچه دنبال زن عمویش برود. ناگهان گردباد هولناکی پیچید و کلبه چوبی چنان به شدت تکان خورد که دوروتی دست و پایش را گم کرد و کف اتاق نشست. آن وقت اتفاق عجیبی افتاد: اتاق دو یا سه بار دور خودش چرخید و آهسته به هوا بلند شد. همانطور که کلبه تکان تکان می خورد دوروتی سرش گیج رفت.

در یک لحظه هولناک و طولانی دوروتی فکر کرد دیگر او را نخواهد دید، اما طولی نکشید که دماغ توتو از توی دریچه پیدا شد. شدت باد او را نگه داشته بود و نگذاشته بود بیفتد و او را به بالا رانده بود. دوروتی سینه خیز خودش را به دریچه رساند و سگ کوچک را بالا کشید و دریچه را محکم بست. در حالی که توتو را بغل کرده بود، بی حرکت روی کف اتاق نشسته بود و به صدای زوزه باد که از هر سو هجوم می آورد، گوش می داد. دخترک نمی دانست آخر و عاقبت کار به کجا خواهد کشید. آیا خانه به زمین خواهد افتاد و باد آن را تکه پاره و خرد خواهد کرد؟ اما وقتی دید هیچ حادثه هولناکی برایش پیش نیامده، ساکت شد و منتظر شد ببیند چه پیش خواهد آمد...