کتاب نگران نباش

do not worry
کد کتاب : 13309
شابک : 9786003671546
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 136
سال انتشار شمسی : 1398
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 14

برنده ی جایزه ی بهترین رمان سال 1389 از بنیاد گلشیری

برنده ی دهمین دوره جایزه منتقدان و نویسندگان مطبوعات

معرفی کتاب نگران نباش اثر مهسا محب علی

اگر در تهران زلزله شود، چه می کنید؟ زندگی خانواده ای که به خاطر اختلافات خانوادگی و مشکلات فرزندان شان فروپاشیده است، در زلزله چه می شود؟ اگر بشنوید کسی به خاطر شما خودکشی کرده است چه می کنید؟ کتاب نگران نباش از زبان راوی جوانش ماجرای زلزله ای در تهران را به همراه زلزله ای در اخلاق و زندگی خانوادگی شرح می دهد. نگران نباش، ماجرای زندگی «شادی» طی یک شبانه روز است. شادی دختر جوان و معتادی است که در خانواده ای متزلزل زندگی می کند. برادر کوچک او (آرش) در فضاهای مجازی سیر می کند و قرص های اعتیادزا مصرف می کند. برادر بزرگ او (بابک) خانواده دوست است. از نیمه شب زلزله در شهر شروع شده است. مادر که پیش از این چریک و انقلابی بوده، اکنون می خواهد بچه هایش را جمع کند و با خود به کلاردشت ببرد. پدر، استاد دانشگاه است و هنوز به خانه نیامده، بابک به مادر کمک می کند، اما شادی می خواهد همین جا بماند و پی ساقی برود و مواد بگیرد، آرش هم می خواهد با دوستان مجازی اش شهر را تسخیر کند.

کتاب نگران نباش

مهسا محب علی
محب‌علی در دانشکده هنرهای زیبا موسیقی خوانده‌است. او از نویسندگان نسل سوم ادبیات داستانی ایران محسوب می‌شود، داستان‌نویسی را از کارگاه‌های رضا براهنی در دههٔ ۱۳۶۰ آغاز کرد. محب‌علی وی در سال‌های اخیر چند دوره کارگاه داستان‌نویسی برگزار کرده‌است. او برندهٔ دو دورهٔ جایزهٔ بنیاد گلشیری برای مجموعه داستان «عاشقیت در پاورقی» و رمان «نگران نباش» است. وی هم‌چنین برای رمان نگران نباش جایزهٔ نویسندگان و منتقدان مطبوعات را نیز د...
قسمت هایی از کتاب نگران نباش (لذت متن)
می دانم خوشگله. امروز روز خوبی است برای عاشقی کردن. حیف که لنگم. اگر لنگ جنس نبودم، اگر مامان ملوک… اگر سارا… اگر… آن وقت ترک موتورت می نشستم و توی شهر چرخ می زدیم.